A modern visszérműtétek Budapesten (Újpesten) a VP MED Egészségcentrum és Oktatási Központban (Visszérgyógyászat és Psziché-terápia) történnek. Cím: 1042 BUDAPEST, Árpád út 56 .fszt. 33.
Ebben a Vénacentrumban évek óta naponta több ilyen típusú műtétmtörténik. Így nagy tapasztalatú műtősnők, altató orvosok, anaesthesiologus asszisztensek, orvos kollégák profi asszisztálásával végezhetem a beavatkozásokat a legmodernebb felszerelésekkel.
Mindemellett a műtéti előkészítésben, műtét utáni megfigyelésben is már nagy tapasztalattal rendelkező asszisztensek munkája, nagy rutinja is a betegek biztonságát, a műtét sikerét garantálják.
Az utóbbi évtizedben elterjedt endoluminalis műtéti módszerek (lézeres, rádiófrekvenciás vagy mikrohullámú műtét, ragasztás) új, költséges technikát alkalmaznak a betegek kényelme érdekében. E módszerek előnyei a hagyományos nyitott műtéttel szemben:
A modern műtéti módszerek hátránya azok eszközigényessége és viszonylagos drágasága, melyet azonban a fent említett előnyök kompenzálnak. A modern beavatkozásokat az Országos Egészségbiztosítási Pénztár jelenleg nem finanszírozza, ezért a betegeknek kell állniuk a műtét teljes költségét. Ha nemcsak a műtét árát nézzük, hanem a munkából kiesett időt, a műtéttel járó kényelmetlenséget, fájdalmat és az esztétikai eredményeket, a mérleg a modern műtétek javára billen.
A modern visszér műtétek (lézeres/radiofrekvenciás/mikrohullámú/ragasztásos) olyan műtétek melyek helyi érzéstelenítésben, egy vagy mindössze néhány tűszúrásból ,műtéti metszések, sebzések nélkül elvégezhetők. Ebből adódik, hogy a modern visszérműtétek a minimális szöveti traumatizáció révén kiküszöbölik a nagyobb vérzések lehetőségét. Ennek köszönhetően gyorsabb a gyógyulás, kevesebb a fájdalom és a sebfertőzés lehetősége is csak a tűszúrások helyére lokalizálódik aminek előfordulása elhanyagolható.
A NeoLaser 1470 nm-es diódalézer a lézerek legfejlettebb típusának képviselője. A magas hullámhosszon a lézersugár energiája a szöveteket alkotó vízmolekulákban nyelődik el, azokat felmelegítve hat a célterületen.
A készülék segítségével a mikrohullámot használjuk fel a kezelésre, amely magas frekvenciájú energia segítségével hőhatást fejt ki az erekre: az úgynevezett termokoaguláció révén hat.
A cianoakrilát monomerek tiszta, színtelen, alacsony sűrűségű folyadékok, ha a vérrel vagy plazmával érintkezik, erős ragasztó képződik. Az anyag polimerizációja minimális érbelfelszíni károsodást okoz és immunválaszt indukál.
Dr. Szűcs István | ÉR-ted Egészségház – Debrecen